• Uzman kadromuz ISO Belgelendirme için hizmetinizde...

whatsappTEKLİF FORMU

ISO 22000 Belgesi Fiyatı Nedir?

ISO 22000 Belgesi, gıda güvenliği yönetim belgesidir ve bu belgede değişkenlik gösteren iki ana kriter bulunmaktadır.

ISO 22000 Belgesi iki farklı şekilde alınabilir olup, bunlardan birisi TÜRKAK (Türkiye) Akreditasyonu olup diğeri yabancı akreditasyon çeşitleridir ve diğer ülkelerin akreditasyon kurumlarıdır. (İngiltere: UKAS, Almanya: DAKS, Avustralya: JAS-ANZ, Amerika: İAS vb. gibi)

ISO 22000 Belgesi Fiyatı

Yabancı Akreditasyonlu iso 22000 belgesi almak istediğinizde Toem Kalite Danışmanlık olarak 1.200 TL + kdv her şey dahil kampanyamızdan yararlanabilirsiniz.

Türkak Akreditasyonlu iso 22000 belgesi almak istediğinizde Toem Kalite Danışmanlık olarak kuruluş bilgilerinizi (Çalışan sayısı, proses sayısı, adres, yapılan işin açılımı v.b.) temin ettikten sonra net fiyatlandırma gerçekleştirebiliriz. Ancak en düşük teklif rakamı 2.500 TL + kdv olacaktır.
Yabancı akreditasyonlu iso belgesi tek başına 1.200 TL + kdv olmaktadır. Fakat size iki yada üç belge gerekiyorsa daha avantajlı şekilde olan fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse;
iso 22000 belgesi - 1.200 TL + kdv iken, iso 9001 ve iso 22000 belgesi aynı anda alındığında 1.800 TL + kdv olur. Yani tam 600 tl kazançlı olursunuz. Bunun yanı sıra üçüncü bir belge alınmak istenirse 400 tl gibi bir rakam ile 3 belge sahibi olabilirsiniz (3.belge akreditasyonsuz olduğunda). Yani iso 22000iso 14001 ve iso 45001 belgesi aynı anda alındığında fiyat 2.200 TL + kdv olacaktır. Bu sayede tam 1.400 tl daha uygun fiyata 3 belgeye birden sahip olabilirsiniz. (iso 27001 belgesi bu fiyatlara dahil değildir.)

Türkak ile Yabancı Akreditasyon Arasındaki Fark Nedir?

Türkiye Akreditasyon kurumu (Türkak) ile Yabancı Akreditasyon kurumları (Jas-Anz, Ukas, Anab, Daks, İas vb.) arasında hiç bir fark yoktur. Dünya genelinde Tüm akreditasyon kurumları eşit seviyede sayılmakta ve aynı özellikleri taşımaktadırlar. Yabancı akreditasyon kurumlarından alınan belgelerde Türkiye akreditasyon kurumundan alınan belge kadar geçerliliğe sahiptir.

Bazı kuruluşlar direk devlet kaynaklı iş yapmaktadırlar. Devlet kurumları ile iş yapan firmalar ihale usulü çalıştıklarından dolayı kurum ihalelerinde Türkak akreditasyonlu belge istenmektedir diye bir ibare bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle devlet kurumlarıyla iş yapan firmaların Türkak belgesi alması zorunlu olmaktadır. Bunun dışında Türkiye'de sayılı büyük kuruluşlar yine devlet destekli iştirakçiler olduğu için çalıştırdığı tedarikçilerine Türkak belgeli sertifika aldırırlar.

Eğer herhangi bir devlet kurumu ile çalışmıyorsanız Yabancı akreditasyonlu belge almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Aynı şartlara sahip olan yabancı akreditasyonlu belgeler hem maliyet hemde zaman açısından çok daha hızlı bir şekilde size teslim edilir.

Size özel müşteri temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.
Siz de ISO Belgelendirme konusundaki tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışmak istiyorsanız;
Satış temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.