• Uzman kadromuz ISO Belgelendirme için hizmetinizde...

whatsappTEKLİF FORMU

ISO 10002 Belgesi Fiyatı Nedir?

ISO 10002 belgesi almak istediğinizde Toem Kalite Danışmanlık olarak 1.800 TL + kdv her şey dahil kampanyamızdan yararlanabilirsiniz.

ISO 10002 belgesi tek başına 1.800 TL + kdv olmaktadır. Fakat size iki yada üç belge gerekiyorsa daha avantajlı şekilde olan fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse;
iso 9001 belgesi 1.800 TL + kdv iken, iso 9001 ve iso 10002 belgesi aynı anda alındığında 2.800 TL + kdv olur. Yani tam 800 tl kazançlı olursunuz. Bunun yanı sıra üçüncü bir belge alınmak istenirse ek olarak 800 tl gibi bir rakam ile 3 belge sahibi olabilirsiniz. Yani iso 9001, iso 14001 ve iso 10002 belgesi aynı anda alındığında fiyat 3.600 TL + kdv olacaktır. Bu sayede tam 1.800 tl daha uygun fiyata 3 belgeye birden sahip olabilirsiniz.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi aslında iso 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile uyumlu bir standarttır. Uyumlu olmasının verdiği avantaj ise sistemin kolay bir şekilde entegre edilebilmesi ve firmanın etkinliğinin sağlanabilmesidir. Bilindiği gibi tüm Yönetim sistemlerinde bulunan ana özellik sürekli iyileştirme ve geliştirmedir. Aynı yöntem iso 10002 içinde geçerlidir. Bu sayede müşteri şikayetleri değerlendirilir ve çözüme kavuşturulduktan sonra işletmenin kendinde olan eksiklikleri görmesi ve bu eksikliklerin önüne geçmesinin daha kolay olacağı kesinleşmiştir. Şikayet aslında bir memnuniyetsizlik ifadesidir. Müşteriler, aldıkları ürün veya hizmet ile ilgili olarak bir sorunu dile getirmişlerdir ve firmanın bu konuda bir çözüm üretmesini beklemektedir. Bu nedenle Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, başarılı işletmeler açısından, müşterilerin ihtiyaçlarını yönetmek ve kendi markalarını korumak için son derece önemlidir. ISO 10002 standardı, firmaların, müşteri şikayetlerini ele alabilmeleri, bu şikayetleri tanımlamaları, anlamaları ve yönetmelerine yardımcı olmak amacı ile hazırlanmıştır.

ISO 10002 standardı, ISO (International Organization for Standardization) Uluslararası standardizasyon örgütünün ortak kararlar alarak yayımladığı bir iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi standardıdır. Bu standart tüm dünyada bulunan bütün belgelendirme kuruluşları tarafından tüm işletmelere uygulanabilen bir yapıdır.

ISO 10002:2018 Standardı; Müşteri tarafından uygulanabilir birincil ve ikincil mevzuat şartlarını karşılayan ürünü yada hizmeti düzenli olarak sağlama yeteneğini göstermeye ihtiyaç duyduğunda ve sistemin sürekliliğinin sağlanması, iyileştirilmesi, müşteri ve uygulanabilir birincil ve ikincil mevzuat şartlarına uygunluğu için gereken prosesler (süreçler) dahil olmak üzere sistemi etkin olarak uygulayarak iş güvenliği risklerini azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Daha detaylı bilgi için diğer sitemize burayı tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Türkak ile Yabancı Akreditasyon Arasındaki Fark Nedir?

Türkiye Akreditasyon kurumu (Türkak) ile Yabancı Akreditasyon kurumları (Jas-Anz, Ukas, Anab, Daks,Nac, İas vb.) arasında hiç bir fark yoktur. Dünya genelinde Tüm akreditasyon kurumları eşit seviyede sayılmakta ve aynı özellikleri taşımaktadırlar. Yabancı akreditasyon kurumlarından alınan belgelerde Türkiye akreditasyon kurumundan alınan belge kadar geçerliliğe sahiptir.

Bazı kuruluşlar direk devlet kaynaklı iş yapmaktadırlar. Devlet kurumları ile iş yapan firmalar ihale usulü çalıştıklarından dolayı kurum ihalelerinde Türkak akreditasyonlu belge istenmektedir diye bir ibare bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle devlet kurumlarıyla iş yapan firmaların Türkak belgesi alması zorunlu olmaktadır. Bunun dışında Türkiye’de sayılı büyük kuruluşlar yine devlet destekli iştirakçiler olduğu için çalıştırdığı tedarikçilerine Türkak belgeli sertifika aldırırlar.

Eğer herhangi bir devlet kurumu ile çalışmıyorsanız Yabancı akreditasyonlu belge almak sizin için daha avantajlı olacaktır. Aynı şartlara sahip olan yabancı akreditasyonlu belgeler hem maliyet hemde zaman açısından çok daha hızlı bir şekilde size teslim edilir.

Size özel müşteri temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.
Siz de ISO Belgelendirme konusundaki tüm sorunlarınızı çözüme kavuşturacak bir ekip ile çalışmak istiyorsanız;
Satış temsilcimizden hemen teklif alabilirsiniz.